Pes-Jezevčík.

3. dubna 2011 v 21:54 | Sisi6
Tak.Rozhodla jsem se udělat článek o psech.Dlouho jsem přemýšlela o jakém plemenu psa bych napsala,a tím že mám doma taky pejska-Jezevčíka,a je to můj miláček,tak jsem se rozhodla udělat článek právě o něm

Jezevčík-
Takže začnu základním popisem:-)
Charekteristika-nepoddajný,nebojácný,pozorný,smělý a velmi přátelský
Anglický název plemena-Saelyham Terrier
Krajina původu-Velká Briátánie
Původní využití-Lovecký pes
Využití dnes-společenský pes,vhodný do bytů
Průměrná délka života-12-14let
Hmotnost-Fena:8,2kilo Pes-9kilo
Výška v kohoutku-25,5-31cm
Jezevčíky dělíme podle typu srsti:dlouhosrstý,hladkosrstý a drsnosrstý
Jezevčík je v dnešní době velice oblíbený pes. Někteří chovatelé, jako jsou myslivci ho používají pro myslivost, ale v dnešní době se čím dál tím více chová jako domácí mazlíček a hlídač. Je vhodný k vystavování na psích výstavách a někteří milují igelity velice společenský pes, je přátelský, oddaný, ale i paličatý, proto potřebuje důslednou výchovu. Je to také vynikající hlídač. Jezevčíci patří do 4. skupiny FCI.
Jezevčík je ideální pes do rodiny. Je sice paličatý a kolikrát i neposlušný, ale pokud jej důsledně vycvičíme, získáme opravdu skvělého společníka. Jezevčík je přátelský, milující, učenlivý, milý, hravý, skvělý hlídač a také lovec. Moc rád noruje, mezi další jeho záliby pak patří i plavání, aport (i do vody), vyhřívání na sluníčku (zvláště hladkosrstí), miluje procházky v přírodě a samozřejmě má rád různé hry s páníčky. Někteří jezevčíci jsou spíš samotáři, že milují jen svoji "smečku", což se hodí aby byli dobrými hlídači, jiní jsou zase přátelští ke všem. Podle povahy je nejmírnější a nejhodnější dlouhosrstý a hladkosrstý; drsnosrtý je drsnější a ostřejší. Ale jak už to bývá, zaleží na povaze jednotlivého jedince.Historie
Jezevčík vznikl od starých německých loveckých psů, od německých honičů (Deutsche Bracken). To ovšem ještě nebyl dnešní jezevčík, mohl vypadat asi jako kresba od Gustava Mützela (viz vpravo). Podle své práce a krátkých nohou se nazýval jamník nebo jezevčí pes. Tito jezevčíci (dachshundi) se různě křížili s malými psy typu teriéra a tak postupně vznikly různé formy dnešního jezevčíka.
:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mcleodovy-d-c-e-r-y mcleodovy-d-c-e-r-y | Web | 4. dubna 2011 v 16:50 | Reagovat

já mám doma taky jezevčíka broka a je krátkosrstý a to není pravda že je velmi přátelský je přátelský,ale ne velmi

2 sisi6 sisi6 | 4. dubna 2011 v 18:05 | Reagovat

[1]: no já to napsala protože jsme měli už 3jezevčíky a všechny byly velmi přátelský...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky všem za návštěvnost!Jsem na vás zavislá jste můj klíč k mému blogu pro které ten blog dělám i když někdy mám s blogem chuť seknout!