Haley Joel Osment

14. května 2011 v 14:58 | k-k-a-a-r-r-n-n-e-e-o-o-l-l-l |  Herci
Povolání: Herec
Věk: 23
Datum narození: 10. 04. 1988
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Beran
Výška: 168 cm

Životopis

Je to nejspíše nejlepší dětský herec této generace. Syn herce Eugena a učitelky Theresy Osmentové , Haley, byl vybrán pro svět filmu ve 4 letech režisérem, kterému pokapal stůl na castingu, kam ho doprovázeli rodiče. Po pár měsících dostal malou, ale nezapomenutelnou roli ve Forrestu Gumpovi (jeho už 3. film) jako jeho syn. Dále následovaly role pro televizi a namlouvání kreslených postaviček. Jeho komediální talent se projevil velmi brzy. Dokázal také, že perfektně zvádá dramatické role. Šestým smyslem si prorazil cestu a dal o sobě vědět. Jeho šokující podání pronásledovaného Cola Seara mu přineslo nominaci na Oscara ve věku 11 let a nezapomenutelnou poctu od Michaela Cainea. Od té doby, kdy podal stejně vynikající výkon v Pošli to dál se natrvalo usídlil mezi těmi nejlepšími herci.

Je nejmladším vítězem Filmové ceny MTV. Miluje ještěrky, které moc rád chytá o prázdninách. Má dva gekony.

Kevin Spacey (Americká krása, Pošli to dál). Jednou se mě Haley zeptal: "Můžeme to zopakovat trochu jinak ( záběr)?" Přál bych si aby 5x starší herci měli větší zájem.

"Snažím se, abych nebyl nafoukaný. To způsobuje, že přijdete o herecký talent. Začnete hrát v komerčních filmech a zůstanate u nich už napořád. Je zde ale pár herců, kteří začali dětskými rolemi a jsou respektováni. Mými vzory jsou Jodie Foster a Kurt Russel. Něco se díky roli naučit a ne dělat to jen pro peníze."

Neměli byste si nechat ujít jeho nejnovější film Spielbergovu A.I. Umělá inteligenci. Jeho hlas je využíván pro kreslené filmy. Ať jako herec nebo pouze jeho hlas, má za sebou už 23 filmů.
Zdroj:osobnosti.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky všem za návštěvnost!Jsem na vás zavislá jste můj klíč k mému blogu pro které ten blog dělám i když někdy mám s blogem chuť seknout!